PARTNERZY
PARTNERZY MERYTORYCZNI
MEDIA
ORGANIZATOR
 
Prelekcja
Zacznij od postaw pracowników, je¶li chcesz oceniać potencjał firmy!Strategia wzmacniania pozycji rynkowej na przykładzie Toyoty i Eurobanku.
Barbara /KuĽma/ | Euro Bank S.A.
Barbara /KuĽma/ | Euro Bank S.A.
Małgorzata Barejka | FPL Sp. z o.o.
Małgorzata Barejka | FPL Sp. z o.o.
Małgorzata Barejka | FPL Sp. z o.o.
Anna Krasowska | Toyota Motor Manufacturing Poland sp. z o.o.

12.30-13.10
W roku 2009 dwie znane każdemu Polakowi firmy postanowiły we współpracy z FPL zbadać, jakie nastroje, oczekiwania i postawy charakteryzuj± ich pracowników. Czy warto¶ci, które firma głosi, s± tymi samymi, które postrzegaj± pracownicy?

Eurobank przeprowadzał badanie pierwszy raz, pod hasłem „Eurobarometr’09 – nasze lustro”, natomiast Toyota postawy pracowników bada cyklicznie od kilku lat. Każd± z firm charakteryzuje wyrazista kultura organizacyjna. TOYOTA WAY, to narzędzia zarz±dzania oraz okre¶lony sposób zachowań, postępowania, filozofia, oparte na dwóch głównych elementach: ci±głym usprawnianiu (KAIZEN) i szacunku dla ludzi.Eurobank, to firma wyraĽnie nastawiona na wspieranie młodej przedsiębiorczo¶ci, co potwierdza nagroda „Lew Młodego Biznesu”, przyznana w 2009 r., już po raz drugi, przez fundację Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczo¶ci. Hasło banku „Co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić?”, dotyczy także pracowników.

Jak obie firmy kształtuj± postawy pracownicze, jak motywowanie pracowników przekłada się na ich wyniki finansowe, pokażemy w trakcie wspólnej prezentacji.
Z wykształcenia psycholog z 10-cio letnim do¶wiadczeniem w branży HR. W eurobanku od pocz±tku istnienia firmy (od 2003) - obecnie zarz±dza Zespołem Rekrutacji i Rozwoju, który odpowiada za rekrutację i realizację „miękkich” projektów HR w banku. S± to m.in.: monitorowanie rotacji, adaptacja pracowników, badania pracownicze, ¶cieżki awansów, oceny okresowe i 360°, programy High Potential, programy StartUp dla nowo awansowanych managerów. Absolwentka szkoły trenerów Moderator (2008) oraz szkoły coachingu NBA (2009). W swej pracy d±ży do kreowania rozwi±zań wspieraj±cych biznes w sposób odpowiedzialny, praktyczny i rzeczywi¶cie pomocny.
Małgorzata Barejka jako Menedżer ds. Rozwoju Badań Opinii zarz±dza w FPL Sp. z o.o. projektami zwi±zanymi z Badaniami Opinii Pracowników, Badaniami Satysfakcji Klienta Zewnętrznego i Wewnętrznego. Zajmuje się m.in. przygotowaniem koncepcji badań i narzędzi sondażowych. Kieruje prowadzeniem wywiadów, obsług± grup audytoryjnych, analizowaniem danych, przygotowaniem raportów; prezentuje wyniki badań i wspiera organizacje w zakresie doradztwa. Jako ceniony ekspert w zakresie diagnozy organizacyjnej prowadzi prezentacje w czasie kongresów, konferencji i spotkań branżowych i ¶niadań biznesowych.
Absolwentka kulturoznawstwa i psychologii zarz±dzania kadrami. Od 6 lat pracuje w Toyocie. Współtworzyła sekcję Relacji Pracowniczych. Odpowiedzialna m.in. za badanie opinii pracowniczych, wspieranie procesu komunikacji wewnętrznej, system transferów w ramach rozwoju pracowników.
Euro Bank S.A.
Eurobank z central± we Wrocławiu należy od 2004 roku do francuskiej grupy Societe Generale. W sieci prawie 500 oddziałów działaj±cych na terenie całego kraju bank zajmuje się sprzedaż± kredytów gotówkowych, ratalnych i hipotecznych. Firma zatrudnia 3200 pracowników działaj±cych w ramach 35 departamentów (¶rednia wieku to około 28 lat). W obszarze polityki personalnej organizacja od pocz±tku konsekwentnie stawia na wspieranie w pracownikach inicjatywy, gotowo¶ci do współpracy oraz umożliwianie rozwoju w ramach rozbudowanych programów szkoleniowych i polityki promocji wewnętrznych. W 2009 firma została uhonorowana godłami Firma Przyjazna Klientowi oraz Inwestor w Kapitał Ludzki.
FPL Sp. z o.o.
FPL jest firm± szkoleniowo-doradcz±, liderem w badaniu i rozwijaniu inteligencji emocjonalnej oraz badaniu opinii pracowników w firmach. Szkolimy i prowadzimy coachingi, doskonal±c kompetencje pracowników, zwłaszcza menedżerów i handlowców. Będ±c w Polsce wył±cznym przedstawicielem amerykańskiej firmy The Brooks Group, realizujemy licencjonowane projekty rozwojowe w zakresie sprzedaży doradczej. Zajmujemy się także kompleksow± realizacj± projektów w ramach EFS. Liczba firm, które wspieramy od 1994 roku, przekroczyła 700 – s± w¶ród nich największe polskie i międzynarodowe przedsiębiorstwa.
Toyota Motor Manufacturing Poland sp. z o.o.
Toyota Motor Manufacturing Poland w Wałbrzychu powstała w 1999 roku jako integralna czę¶ć europejskich struktur koncernu Toyota. Od 2002 roku fabryka dostarcza skrzynie biegów, a od 2005 roku również silniki do europejskich montowni Toyoty. Możliwo¶ci produkcyjne fabryki wynosz± ponad milion podzespołów rocznie, w tym 360 tys. silników i 720 tys. skrzyń biegów, dzięki czemu wałbrzyski zakład jest największym centrum produkcji podzespołów Toyoty poza Japoni±. Do tej pory koncern zainwestował w Wałbrzychu ponad 2 miliardy złotych. W zakładzie zatrudnionych jest obecnie ponad 1900 pracowników.
 
Oddzwaniamy
Zostaw swój numer telefonu, nasz konsultant oddzwoni do Ciebie!
Kiedy mamy oddzwonić?
        
 
Pobierz ofertę
Zostaw swoje dane i pobierz ofertę: